Přestavba na Ethanol E85

Ethanol 85%

 • směs ropného benzínu a až 85% bio-ethanolu
 • finanční úspora
 • zvýšení výkonu o 10–15%
 • levný provoz
 • nízká pořizovací cena
 • bez nutnosti přídavné nádrže
 • rychlá montáž
 • snížení emisí CO2 až o 70% (vozidlo po úpravě odpovídá normě EURO4)
 • Ethanol E85 je možné mísit s dosavadním klasickým ropným benzínem
 • po montáži není již potřeba žádný pravidelný servis vozidla
 • řídící jednotka je přemontovatelná i do vozu který si v budoucnu koupíte

Vlastnosti E85

Má jiné fyzikální a chemické vlastnosti než benzín, jeho chování ve spalovacím prostoru je od benzínu odlišné – dodá vhodně upravenému motoru sice větší výkon, hoří ale pomaleji a studeněji. E85 má oktanové číslo 101 a více, ve správných podmínkách je tím schopen většího výkonu. Nedochází k žádnému poškození motoru – naopak, díky neropnému původu paliva a jeho čistícím vlastnostem je motor a olej čistší a méně zakarbonovaný.

Úprava na E85

Dochází k úpravě délky vstřiku paliva do válců zabudováním pomocné řídící jednotky vstřikování. Je možné tankovat současně benzín a ethanol, nainstalovaná řídící jednotka si automaticky obstará výběr směsi. Samozřejmostí je možnost jednoduchého vypnutí řídící jednotky, kdy nedojde k žádnému poškození původní palivové soustavy vozu.

Ovlivnění spotřeby

Přechodem na E85 může dojít k výrazně nižším nákladům na provoz vašeho vozidla. Proto doporučujeme instalaci vzduchového filtru s větším průtokem vzduchu např. KW, GREEN a dále pro lepší spalování zapalovací svíčky BOSCH platin LPG.

Jednotlivé sady E85 pro přestavbu

Systém je vhodný pro všechny typy vstřikování (jedno- i vícebodové, pro všechny motory – od jednoválců (motocykly, lodě, tříkolky) po 8– válce. Rekalibrační jednotky podporují studený start – v závislosti na možnostech vozu a kvalitě paliva. Instalace spočívá v přidání řídící jednotky na prodloužení vstřiku v motoru. Nedochází k žádnému zásahu do řídící jednotky vozidla.

Naše řídící jednotky jako jediné v Čechách, garantují start od +100 do –30 °C. Na toto je podstatné brát ohled, protože na trhu se vyskytuje převaha ethanolových jednotek, které neumožňuji start motoru při teplotách nižších pod +10°C. Naše jednotky jsou zcela programovatelné a je možné je upravit na jakékoliv auto, samozřejmostí je i instalace do motoru s turbem či kompresorem. Naše řídící jednotky mají homologaci pro ČR.

Pořizovací cena

Cena jednotlivých instalačních sad E85 se pohybuje v závislosti na typu upravovaného vozidla. Rozdíly určuje počet válců motoru a konektor vstřiku paliva. Cena sady pro přechod na E85 se pohybuje již od 7000 Kč (u čtyřválcového motoru).

Kontakt

VM Pneu & Autoservis

Vítězslav Matěj


Adresa:

Výprachtice 351
Výprachtice
561 34

Kontaktní údaje:

608 162 845

vitezslavmatej@seznam.cz


IČO: 71853260

DIČ: CZ8308273501